Piece kominkowe WESTFIRE

Zalety i nowinki wyróżniające
Westfire z tłumu konkurencji

Otwór do spływania kreozolu
Rynna przelewowa

Wszystkie modele piecyków WESTFIRE wyposażone są w spływ wody i kreozolu bezpośrednio do pieca, jest to niewątpliwie wielka zaleta, zważając na fakt iż nikt takiego patentu w tym segmencie cenowym nie posiada! Takie rozwiązanie zapobiega wydobywaniu się smoły poza piec.

Modele serii 23 z bocznymi przeszkleniami posiadają podwójne szyby, dzięki czemu są jedynymi na rynku piecami produkcji skandynawskiej z tego typu innowacyjnymi rozwiązaniami. Dodatkowo posiadają aż trzy bardzo trwałe uszczelki w zbrojonym płaszczu.

3 uszczelki Westfire
Podwójne boczne szyby

W modelach: 23G, 23 GL, 16 i 20 zastosowano podwójne boczne przeszklenie gwarantujące czystość szyby i utrzymujące wysoką temperaturę procesu spalania w centrum paleniska.

Firma Westfire wyposaża swoje urządzenia w system dopalania spalin (to te kanały w tynej części paleniska). Piece posiadają również dwa deflektory, które w połączeniu z niesamowitą szczelnością uszczelek zapewniają doskonałą sprawność.

Dopalanie spalin
Wtórne dopalanie spalin Westfire

Na szczególną uwagę zasługuje model WESTFIRE 32. Jest to piecyk w którym dolną podstawę można odkręcać, rama zewnętrzna wykonana jest z żeliwa, a środkowa ramka to stal. Całe palenisko posiada dystrybutor w którym pod ramą dolną pobierane jest zimne powietrze, a górą oddawane ogrzane. Urządzenie występuje w dwóch wymiarach, co jest kolejną zaletą, i daje możliwość zastosowania jako kasety! Specjalny, ścięty kształt tylniego korpusu umożliwia montaż w samym narożniku. Jeżeli poprzez podstawę doprowadzimy powietrze z zewnątrz, możemy wówczas urządzenie maksymalnie przysunąć do narożnika. W ten sposób mamy narożny, nowoczesny kominek który nie zajmuje dużo miejsca. Wszechstronność tego modelu oraz jego nowoczesny kształt nawiązujący do znanych już na rynku palenisk wraz z korzystną ceną detaliczną powoduje że jest to nasz numer jeden.

Obieg powietrza
Specjalny kształt korpusu


Westfire 21W to model wiszący idealny dla tych, którym brakuje miejsca. Przeciętny czas montażu to 15 minut, 8 kołków i piec można zawiesić. Małe, ale głębokie i pojemne palenisko. Do podłączenia można także wykorzystać przyłącze górne.

Uchwyt co zamocowania pieca
Piec Westfire 21 W

 

CO2 NeutralCESINTEFEN Facebook Youtube
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © WESTFIRE